Madlen

7

Madlen (Magda Baryła)  – polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. 

Urodziła się w Zielonej górze 23.04.1987 roku, od najmłodszych lat wychowywała się w Nowogrodzie Bobrzańskim – miasteczku położonym w województwie lubuskim nieopodal  Zielonej Góry. W roku 2007 wyemigrowała do Niemiec, gdzie  w niewielkiej miejscowości  Straelen w Nadrenii Północnej-Westfalii osiedliła się na stałe. Muzyka zawsze gościła w jej domu, tata grał na gitarze a mama śpiewała.  Uczyła się gry na gitarze akustycznej i elektrycznej. Ma bardzo mocny i charakterystyczny głos.

 Jest laureatką Grand Prix w konkursie „ The Voice of Polonia”  organizowanego w Brukseli w 2016 r., gdzie w jury zasiadał Marek Piekarczyk z TSA. 

Zdobyła pierwsze miejsce w Pierwszym Polonijnym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2017 r. 

Gwiazda  Pierwszego Polskiego Festiwalu w Holandii w 2018 r.
Na swoim koncie ma album pod tytułem „Święta w nas” z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. 

 

Po wygranej w „The voice of polonia” odbyła się jej pierwsza trasa koncertowa w pięciu krajach Europy Francji, Dani, Irlandii, Holandii i Niemczech.

 

W 2018 r. ukazał się jej singiel „Na raz”, który doskonale przyjęły polskie i polonijne stacje radiowe.  Teledysk do singla powstał w Landschaftpark nad Renem w Nadrenii Północnej Westfalii. Do udziału w teledysku Madlen zaprosiła swoich najbliższych znajomych i przyjaciół i muzyków, którzy od lat kochają to co robią. 

23.04.2019 ukazał się kolejny singiel Madlen – „Tafla”, który zapowiada  jej pierwszy album. Na płycie znajdą się autorskie utwory Madlen, powstałe we współpracy z doskonałymi polskimi muzykami mieszkającymi również w Niemczech.

Supportowała:  Bajm, Michała Szpaka, Jacka Stachurskiego i Cleo

Powtót do strony głównej